اخبار

کد خبر : 114 - تاریخ انتشار : سه شنبه 08 مهر 1393 - ساعت: 16:00

چاپ
عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی

عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی

عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی


با حکم کازومی ماتسویی،شهردار هیروشیمای ژاپن و رییس سازمان بین المللی شهرداران صلح، شهرداری دابو دشت عضو سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی شد.

شهردار دابو دشت خبر داد

عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی

حسن یحیی پور در گفت‌و‌گو با کمال نیوز ، اظهارکرد: با حکم کازومی ماتسویی،شهردار هیروشیمای ژاپن و رییس سازمان بین المللی شهرداران صلح، شهرداری دابو دشت عضو سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی شد.

وی گفت: با تحقق این عضویت، شهر دابودشت در مسیر بزرگراه آسیایی نیز قرار دارد، در فهرست اعضای سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهان قرار گرفت.

یحیی پور افزود: سازمان بین‌المللی شهرداران صلح، تا ابتدای سال جاری دارای 5 هزار و 898 عضو ثابت از 153 کشور بوده که در هر سال، تعدادی از شهرداران شهرهای کشور نیز به این مجمع می پیوندند.

شهردار دابو دشت اظهارکرد: سازمان بین الملی شهرداران صلح(Mayors for Peace) در سال 1982 به ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تأسیس شد.

وی گفت: هر چند سال یکبار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گرد هم می‌آیند، تا ضمن تأکید بر اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف این سازمان، برنامه‌هایی را در این ارتباط تنظیم کنند.

وی تصریح کرد: از اهداف مهم این شبکه بین‌المللی می‌توان به تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ وکشتار و تخریب، تلاش برای ریشه‌کنی سلاح‌های کشتار جمعی، تقویت روابط فرهنگی و صلح‌طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان اشاره کرد.

یحیی پور تصریح کرد: دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است و ریاست سازمان را ماتسویی شهردار هیروشیما بر عهده دارد و دبیرخانه اروپایی سازمان در شهر ایپر(محل وقوع نخستین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی) در بلژیک مستقر است.

شهردار دابو دشت خاطرنشان کرد: دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان نیز سال 1387 به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز به کار کرد و اعضای آن به صورت داوطلبانه در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی گفت: تلاش خواهیم کرد تا اهمیت تلاش جمعی برای رسیدن به اهداف سازمان را متبلور ساخته و برنامه هایی را با جلب نظر شورای اسلامی شهر دابو دشت به عنوان یکی از ارکان بارز و مؤثر در مدیریت شهری در این راستا تنظیم کنیم.

یحیی پور گفت: شهرداران ایرانی عضو این سازمان، تاکنون در چند اجلاس بین المللی حضور یافته و پیام صلح جویی و دوستی ایران اسلامی و شهروندان ایرانی را به سایر شهرداران دنیا ابلاغ کرده اند وهمچنین برنامه های دوجانبه و چندجانبه فرهنگی، هنری و علمی گوناگونی در چارچوب همین همکاری ها تاکنون در ایران اجرا شده است.

شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس سازمان بین المللی شهرداران صلح با ارسال نامه ای به حسن یحیی پور، بیان داشته منتظر مشارکت شما در فعالیت های‌شهرداران صلح از جمله کمپین چشم انداز 2020 هستیم و به کمک شما برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و عاری از سلاح های اتمی نیازمندیم.

 

نویسنده : کیانی
منبع : روابط عمومی شهرداری دابودشت
مطالب مرتبط با : عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی
دیدگاه شما در مورد : عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی

عضویت شهرداری دابو دشت در سازمان بین‌المللی شهرداران صلح جهانی تغییر کد

اوقات شرعی
امروز جمعه 02 فروردین 1398 - 11:23:35
اوقات شرعی به افق دابودشت :

اذان صبح : 00:00:00

طلوع خورشید : 00:00:00

اذان ظهر : 00:00:00

غروب خورشید : 00:00:00

اذان مغرب : 00:00:00

نیمه شب شرعی : 00:00:00

مناسبت های ماه

مناسبت های اسفند 1397

 
 • ۵ اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس
 • ۷ اسفند ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر [ ٢٠ جمادي الثانيه ]
 • ۷ اسفند سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع
 • ۷ اسفند سالروز درگذشت علی اکبر دهخدا
 • ۱۴ اسفند سالروز درگذشت دکتر محمد مصدق
 • ۱۵ اسفند روز درختکاری
 • ۱۷ اسفند ولادت امام محمد باقر علیه السلام [ ١ رجب ]
 • ۱۷ اسفند روزجهانی زنان [ 8 March ]
 • ۱۹ اسفند شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام [ ٣ رجب ]
 • ۲۶ اسفند ولادت امام محمد تقی علیه السلام [ ١٠ رجب ]
 • ۲۸ اسفند جشن چهارشنبه سوری
 • ۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران
 • ۲۹ اسفند ولادت امام علی علیه السلام و روز پدر [ ١٣ رجب